Offering you a complete choice of products which include symphony movicool xxl industrial air cooler, symphony movicool l65i s and symphony movicool xl 100 g tent coolers.
₹ 104000 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 20-50 L |
| Material | Plastic |
| Remote Controlled | No |
| Power | 1.1kw |
| Air outlet dimensions H x W | 680mm*680 mm |
| Speed | single speed |
| Sound Pressure Level dB(A) | 70dp |
| Air Outlet Dimensions (mm) | 680mm*680mm |
| Cooling Pad Area Sq Ft | 2000 sq/ft |
| Cellulose Pad Thickness Inch | 100 mm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 18900 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 50-80 L |
| Sound Pressure Level dB(A) | 40DP |
| Air Outlet Dimensions (mm) | 680mm*680mm |
| Remote Controlled | Yes |
| Blower Wheel Dia | 18MM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| Tank Capacity | 50-80 L |
| Material | Plastic |
| Air outlet dimensions H x W | 680mm*680 mm |
| Sound Pressure Level dB(A) | 40DP |
| Air Outlet Dimensions (mm) | 680mm*680mm |
| Remote Controlled | No |
| Power | 580w |
| Blower Wheel Dia | 18MM |
| Speed | 3 speed |
| Blower Wheel (Dia) | 18 |
| Cellulose Pad Thickness Inch | 50 mm |
| Country of Origin | Made in India |
R Balakrishnan (CEO)
Sree Amman Traders
Pmm Building, 353/4B, Cauvery Road
Karungalpalayam, Erode - 638003, Tamil Nadu, India