Pioneers in the industry, we offer industrial airccoler pads from India.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Pad Material | Honeycomb |
| Pad Thickness | 100 mm |
| Pad Height | 30 mm |
| Material | Cellulose |
| Color | Brown |
| Pad Width | 28 mm |
| Flute Angle | 5 mm |
| Application Area | Desert Cooler, Room Cooler, Duct Cooler, Greenhouse, Industrial Cooler |
| Type Of Parts | pads |
| Usage/Application | AIR COOLER |
| Width | 100MM |
| Weight | 2KG |
| Pad Color | Brown |
| Edge Coating | Uncoated |
| Packaging Type | Piece |
| Country of Origin | Made in India |
R Balakrishnan (CEO)
Sree Amman Traders
Pmm Building, 353/4B, Cauvery Road
Karungalpalayam, Erode - 638003, Tamil Nadu, India