Providing you the best range of symphony movi cool l 125 air cooler and industrial exhaust fan in salem with effective & timely delivery.
₹ 20999 / Piece Get Latest Price
| Material | Plastic |
| Air outlet dimensions H x W | 680mm*680 mm |
| Sound Pressure Level dB(A) | 40DP |
| Remote Controlled | No |
| Blower Wheel Dia | 18MM |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Speed | 1400-1600RPM |
| Blade Size | ≈ 1380 mm, 6 |
| Fan Type | Heavy Duty Fan |
| Material | Galvanized steel |
| Phase | Single Phase |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Color | Grey |
| Size | 1530*1530*400 mm |
| Fan Speed | 380 – 450 RPM |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
R Balakrishnan (CEO)
Sree Amman Traders
Pmm Building, 353/4B, Cauvery Road
Karungalpalayam, Erode - 638003, Tamil Nadu, India