Providing you the best range of air cooler water pump in salem and water pumps for air cooler with effective & timely delivery.
₹ 1499 / Piece Get Latest Price
| Mounting Type | Submersible |
| Power Source | Electric |
| Phase | 2 phase |
| Brand | Sat Pump |
| Type Of Parts | Motor |
| Usage/Application | Air Cooling System |
| Color | Black |
| Features | 45 W |
| Material | Plastic |
| Power Consumption W | 380V,220V |
| Cooler Body Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2250 / Piece Get Latest Price
| Motor Horsepower | 45w |
| Number Of Stages | Single-stage Pump |
| Brand | SREE AMMAN TRADERS |
| Power Source | Electric |
| Motor Phase | Single Phase |
| Head | Less than 15 m |
| Country of Origin | Made in India |
R Balakrishnan (CEO)
Sree Amman Traders
Pmm Building, 353/4B, Cauvery Road
Karungalpalayam, Erode - 638003, Tamil Nadu, India