Providing you the best range of evaporative air cooling pads, cellulose paper cooling pads in salem, cellulose cooling pads and mushroom farm fan with effective & timely delivery.
₹ 1550 / Piece Get Latest Price
| Material | Cellulose |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Brown |
| Service Location | Tamil Nadu |
| Features | Cost Effective |
| Service Type | Off Line |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Pad Thickness | 100 mm |
| Thickness | 100 mm |
| Pad Height | 1830 mm |
| Pad Width | 610 mm |
| Color | Brown |
| Type Of Parts | AIR COOLER |
| Usage/Application | AIR COOLER |
| Width | 100MM |
| Weight | 2KG |
| Cooler Body Material | PAD |
| Brand | SAT COOL 5090 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 2400 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 150 mm |
| Flute Height | 7 mm |
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Blade Size | ≈ 720 mm |
| Color | Brown |
R Balakrishnan (CEO)
Sree Amman Traders
Pmm Building, 353/4B, Cauvery Road
Karungalpalayam, Erode - 638003, Tamil Nadu, India